7.7.15

Stary wisior z agatem i ametystem w złotej oprawie - vintage :)

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać unikatowy wisiorek, na który trafiłam niedawno na jednym z portali aukcyjnych i który dołączył do mojej kolekcji starej biżuterii vintage. 

Jest to wisior z plastrem agatu w kolorze szarym oraz kawałkiem ametystu w złotej oprawie. Oba kamienie dobrze się ze sobą komponują tworząc harmonijną całość. Zwróćcie uwagę na przekrój agatu oraz precyzję wykonania. Wisiorek z pewnością stworzył jubiler z pasją :)

stary wisior agat i ametyst retro vintage

złoty wisiorek z agatem

agat w złocie na złotym łańcuszku

oprawiony plaster agatu w złocie


Kamieniom półszlachetnym przypisywane są różne właściwości. Nazwa agat pochodzi od greckiego słowa Agathos, które znaczy dobry. Jest to kamień, który zapewnia równowagę - fizyczną, emocjonalną oraz intelektualną. Podobno wpływa na zwiększenie energii życiowej oraz zharmonizowanie emocji. 
Ametyst natomiast pochodzi od greckiego Amethysos znaczącego trzeźwy. W literaturze gemmologicznej możemy spotkać się ze wzmiankami o ametyście dotyczącymi podnoszenia odporności na stres, uwalniania umysłu od negatywnych myśli, rozwijania sfery duchowej. Ametyst wspiera również koncentrację w medytacji. Wkrótce będę testowała właściwości wisiorka :) 

A Wy lubicie biżuterię z kamieniami półszlachetnymi? Zapraszam do dodawania komentarzy! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 NETSTYLISTKA